loading...

مد روز : جدیدترین مدلهای کیف کفش لباس مو

عکس ده مدل کفش چرم مردانه2014 مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی · اموزش بافت مو مدل تاج هلندی · 10 نکته برای عالی کردن پوست صورت · عکس 4 زن هالیوودی که پس از ده سال پیرتر شدن جذاب  ...جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی · فرمول ترکیب رنگ مودودی زیتونی،عکس رنگ مو دودی زیتونی · نه عکس تفاوت و مقایسه قبل و بعد از ارایش · چگونه می توان ...لاک ناخن جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی. مراقبت و اضافه کردن طول…

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی

شبنم افشار بازدید : 666 جمعه 15 فروردين 1393 نظرات ()
عکس ده مدل کفش چرم مردانه2014

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی · اموزش بافت مو مدل تاج هلندی · 10 نکته برای عالی کردن پوست صورت · عکس 4 زن هالیوودی که پس از ده سال پیرتر شدن جذاب  ...

جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی · فرمول ترکیب رنگ مودودی زیتونی،عکس رنگ مو دودی زیتونی · نه عکس تفاوت و مقایسه قبل و بعد از ارایش · چگونه می توان ...

لاک ناخن

جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی. مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی. چطور عمر مواد آرایشی را بیشتر کنیم؟ مواد آرایشی مانند همه محصولات دیگر تا ابد دوام نمی ...
مدل موی کلاسیک عروس

14 فوریه 2014 ... جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی · جلوگیری از فاسد شدن لوازم آرایشی. مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی ...

انواع مدل مو ساده

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی. سوال و جواب رنگ مو مش گرفتن زردی مو رنگ زدن موهای خاکستری جو گندمی. مراحل اجرای یک آرایش زیبا + اموزش تصویری.

آموزش بافت موی افریقایی

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی. ست کردن لباس شب به سبک جنیفر لوپز Jennifer Lopez. چرا خدا مردان را آفرید؟!! اموزش مش فانتزی مش مدادی مش طوطی با ...

سوال و جواب رنگ مو اکسیدان رنگ موی خاکستری قهوهای بلوند کاهویی ...

+ عکس. مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی. عکس جدید جنیفر لوپز در حال ضبط موزیک رسمی جام جهانی 2014+ تصاویر. انواع موخشک،چرب،مختلط و روش نگهداری و ...

اموزش بافت مو مدل چهارتایی شل با عکس

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی. اسامی و عکس بازیگران نامزد گلدن گلوب 2014. ورزش و تحرک در تعطیلات نوروز و ایام تعطیل. عکس سایه روشن گریم و ارایش ...

ایران ممو

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی · اموزش رنگ کردن موهای حنایی قرمز نارنجی زرد همرنگ کردن موها · روش و اموزش طناب زدن برای تناسب اندام انتخاب نوع و طول طناب.

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی

چطور عمر مواد آرایشی را بیشتر کنیم؟

مواد آرایشی مانند همه محصولات دیگر تا ابد دوام نمی آورند. بسیاری از محتویات کیف آرایش شما باید پس از یک یا دو سال دور ریخته شوند، چون کم کم کیفیت خود را از دست می دهند، یا با گذشت زمان آلوده می شوند. ولی راه هایی هم وجود دارد برای اینکه بتوانید عمر مواد آرایشی مورد علاقه خود را کمی بیشتر کنید.

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی

 

شوت ها

شوت های روژگونه یکی از مهم ترین عوامل انتشار باکتری ها هستند. بنابراین لازم است آنها را حداقل دو بار در ماه تمیز کنید. برای این کار می توانید از شامپو استفاده کنید. شوت را خیس کنید، با شامپو بشویید و سپس آن را به مدت یک روز در جایی قرار دهید تا خشک شود.

 

سایه

اگرچه سایه های شکسته را می توان با استفاده از کمی الکل و صبر و حوصله زیاد دوباره به هم چسباند، ولی راه دیگری هم برای نجات آنها وجود دارد. باقیمانده سایه را بشکنید و آن را در یک ظرف کوچک قرار دهید. جالب است که سایه شکسته می تواند رنگ بیشتر و جذاب تری ایجاد کند.

 

ریمل

شستن برس ریمل با آب یا الکل اشتباه بزرگی است، زیرا این مایعات، ترکیب شیمیایی ریمل را به هم می ریزند و موجب سوزش چشم می شوند. در عوض می توانید هر یک هفته یک بار برس را با دستمال پاک کنید تا تکه های اضافه ریمل از لا به لای آن خارج شوند.

 

روژ لب

اگر رژ لب موردعلاقه تان تقریبا تمام شده و باقیمانده آن دیگر قابل استفاده نیست، آن را با جسمی کوچک خارج کنید، در یک ظرف کوچک قرار دهید و سپس ظرف را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید. بدین ترتیب می توانید با استفاده از یک شوت کوچک، روژ لب را با هر رنگی که دوست دارید ترکیب کنید.

 

لاک ناخن

اگر با گذشت زمان، لاک غلیظ شده و دیگر به خوبی قابل استفاده نیست، کمی رقیق کننده به آن بیفزایید و لاک را تکان دهید. بدین ترتیب می توانید برای مدتی دیگر از لاک استفاده کنید.

مایع بودن ریمل باعث می شود که درصد رشد باکترها در آن افزایش یابد. لذا توجه به تاریخ انقضای آن بسیار مهم است

 

مداد چشم

گاهی مدادهای چوبی ترک بر می دارند و دیگر قابل تراشیدن نیستند. برای سالم نگه داشتن مدادها و نیز برای جلوگیری از آلوده شدن آنها، در مداد را همیشه روی آن قرار دهید.

اگر چند مداد را در کیفتان قرار می دهید و آنها را حمل می کنید، با یک نوار پلاستیکی مدادها را در کنار هم قرار دهید تا به راحتی شکسته نشوند.

یکی از بهترین راه ها برای افزایش عمر مفید مداد چشم آن است که هر بار قبل از استفاده، آن را تیز کنید

 

مرطوب کننده ها

مرطوب کننده ها از مهم ترین محصولات آرایشی بهداشتی هستند، اما وقتی در حال تمام شدن هستند نمی دانیم چگونه از آخرین قطرات آنها استفاده کنیم . بهترین راه این است که بتری را به صورت افقی در جایی قرار دهیم و پس از آنکه مواد داخل آن به سمت بالای بتری حرکت کرد، یک پارچه نرم را به شکل لوله داخل آن فرو ببریم. سپس آن را در یک ظرف مسطح و دردار قرار دهیم.

 

موچین

برای داشتن ابروهای زیبا لازم است داشتن یک موچین خوب ضروری است. اشتباهی که بسیاری از افراد انجام می دهند این است که موچین را بدون پوشش پلاستیکی اش رها می کنند. وقتی موچین باز رها شود، تیزی و ظرافت خود را از دست می دهد و دیگر نمی تواند موهای ریز را از زیر پوست خارج کند.

 

مراقبت و اضافه کردن طول عمر لوازم ارایشی

 

مدت زمان نگهداری چند ماده آرایشی

 

برای لوازم آرایشی عمر مفیدی وجود دارد. نگهداری از لوازم آرایشی برای مدت طولانی آنها را غیر قابل استفاده می کند.

 

1- کرم پودر مایع : مدت نگهداری آن یک سال است. با دیدن علائمی چون رنگ غیر عادی، بوی بد و غلیظ شدن، باید از مصرف کرم پودر خودداری کنید.

 

2- رژ لب: مدت نگهداری آن یک الی دو سال است. بعد از این مدت رنگ آن تغییر کرده ، حالت چسبندگی پیدا می کند و شکننده می شود.

 

3- سایه چشم: مدت نگهداری آن دو الی سه سال است. بعد از این مدت ممکن است رنگ آن تغییر کرده و دیگر نرمی اولیه خود را نداشته باشد.

 

4- ریمل: مدت نگهداری آن چهار الی شش ماه است. بعد از این مدت کم کم خشک می شود و بوی آن تغییر می کند.

چشم نسبت به عفونت های باکتریایی بسیار آسیب پذیر است. بنابراین توجه به تاریخ انقضای موادآرایشی چشم بسیار مهم است.

شما ریمل را در نزدیکی چشم استفاده می کنید. همچنین مایع بودن ریمل باعث می شود که درصد رشد باکترها در آن افزایش یابد. هر بار که ریمل را به درون تیوپ آن وارد می کنید، خطر ابتلا به عفونت های چشمی را افزایش می دهید.

 

5- مداد چشم : مدت نگهداری مداد چشم حدود یک سال است. اما دور انداختن مدادهای قدیمی بسیار مهم است.

فرآوری: نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان

منابع:

برترین ها

اتحادیه لوازم بهداشتی و آرایشی تبریز

وب سایت دکتر مریم ملکی - متخصص پوست و مو

 

مطالب مرتبط:

رابطه مواد آرایشی با سرطان

برخی مواد آرایشی باعث جوش می شوند

مشکلات ناشی از مواد آرایشی

آرایش هم باعث نازیبایی می شود

فواید و مضرات کرم هاى آرایشى

پوسته‌ ریزی‌ لب‌ ها ناشی از مواد آرایشی

برخی از کرم‌ های پوست،‌ خطرناکند!

حقایقی درباره مواد آرایشی

منبع : http://www.mod20.ir/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1205
 • کل نظرات : 73
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 30
 • آی پی دیروز : 83
 • بازدید امروز : 161
 • باردید دیروز : 675
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 25
 • بازدید هفته : 5,761
 • بازدید ماه : 15,976
 • بازدید سال : 334,058
 • بازدید کلی : 3,278,774
 • کدهای اختصاصی