close
تبلیغات در اینترنت
مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا
loading...

مد روز : جدیدترین مدلهای کیف کفش لباس مو

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم ؟ یکی از دوستان خوبم که در ایرلند زندگی می کند از من سئوالی در مورد چگونگی حفظ استیل مو در آب و هوای مرطوب کرده است. به نظرم سئوالی کاملا جالبی بود زیرا فکر می کنم بسیاری از خانمها با این مسئله درگیر هستند و حتی در آرایشگاها ( ایران ) به این مسئله کمتر پرداخته می شود. بنا براین من تمام دانسته ها و راهکارهای خود را برای هموطنان خوب و مهربانم در سراسر دنیا به نگارش در می…

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا

شبنم افشار بازدید : 564 جمعه 15 فروردين 1393 نظرات ()

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا

چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم ؟

یکی از دوستان خوبم که در ایرلند زندگی می کند از من سئوالی در مورد چگونگی حفظ استیل مو در آب و هوای مرطوب کرده است. به نظرم سئوالی کاملا جالبی بود زیرا فکر می کنم بسیاری از خانمها با این مسئله درگیر هستند و حتی در آرایشگاها ( ایران ) به این مسئله کمتر پرداخته می شود. بنا براین من تمام دانسته ها و راهکارهای خود را برای هموطنان خوب و مهربانم در سراسر دنیا به نگارش در می آورم . امیدوارم که یادداشتهایم مفید واقع شوند و از هزینه های اضافی زندگی افراد کمی بکاهد. با تقدیم احترام .......... دنیا

 

چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم ؟ یا به عبارت دیگر چگونه می توانیم  از وز کردن مو در این نوع آب و هوا جلوگیری کنیم و سر و وضع آراسته تری داشته باشیم؟

 

اولین گام برای برطرف کردن این مورد این است که شما جنس و نوع موهایتان را بشناسید . بعد بدانید که موهای شما به چه چیزی نیاز دارد  و در مرحله ی بعدی بدانید که چه نوع فرآورده های آرایشی یا طبیعی بر روی موهایتان بهترین اثر را می گذارد. .

وقتی موهایتان را می شوئید برای خشک کردن آن دو  راه دارید . یا می گذارید  بطور طبیعی خشک شود  که در این صورت مو پس از خشک شدن  به فرم و حالت اولیه ی خود بر می گرد  . آگر آن را با سشوار خشک می کنید در واقع از حرارت مصنوعی و برس یا انگشتان خود برای فرم دادن  به آن استفاده می کنید . که در اینصورت مو در اثر حرارت  و نوع براشینگ آن بصورت لخت و یا تاب دار با فرهایی خوش فرم ایجاد می شود. . که این نوع تغییر فرم مو  اگر در محیط خشک زندگی می کنید تا زمانی که استحمام می کنید باقی خواهد مان ولی اگر در محیط های مرطوب زندگی می کنید کافی است فقط گشتی یک ساعته در هوای آزاد بزنید تا رطوبت هوا کاملا فرم و استیل موهایتان را در هم بریزد  و فرم وز کرده به موهایتان بدهد. چکار باید بکنیم که این اتفاق قابل کنترل باشد و همواره بتوانیم در محیط کار و تحصیل و خرید ظاهر آراسته ی خود را حفظ کنیم . یکی از راه حل ها استفاده  از فراورده های شیمیایی فر یا صاف است که توسط فرد متخصص انجام می شود  . و مو را بطور دائم فر یا صاف می کند. ( که تقریبا هزینه ی آن در آرایشگاه ها گران تمام می شود ) ولی علاقمندان خود را همیشه دارد.  و عده ای از این روش به عنوان راهکار نهایی استفاده می کنند . البته اگر مشگل مالی نداشته باشند

 

 

 

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا   مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا

قضیه از این قرار است .رطوبت موجود در هوا توسط باندهای هیدروژن موجود در تار مو به آسانی جذب می شود و باعث می شود که مو  فرم و استیل مرتب شده ی خود را از دست بدهد و پف و وز کرده و غیر قابل کنترل به نظر برسد . معمولا خانم هایی که به محیط های شرجی و مرطوب مسافرت یا مهاجرت می کنند از این مسئله شکایت دارند.

 

 

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا

در اینجا سعی می کنم روش های ساده ای را پیشنهاد کنم که شما بتوانید از اثر رطوبت هوا بر موهایتان بکاهید و فرم و استیل موهایتان را تا حد ممکن به بهترین روش حفظ و نگهداری کنید.

- بهترین روش برای غلبه بر اثر رطوبت هوا بر روی موهایتان این است که عوض مقابله با فرم طبیعی موی سرتان با آن همراه شوید و از این شرایط طبیعی بر زیبا تر شدن موهایتان بیافزایید.

یعنی بجای آنکه از استیل  و فرمی که موهای فر را صاف می کند استفاده کنید ،مدلهای حالت دار یا فر با حلقه های زیبا را برای فرم دادن به موهایتان انتخاب کنید . زیرا می توانید یا حلقه های فر، زیبایی های بسیاری بیافرینید که رطوبت هوا در نگهداری آن نیز به شما کمک می کند. یا اگر موهایتان صاف است وقتتان را جهت فر دارکردن آن تلف نکنید زیرا بطور اجتناب ناپذیری در گرمای تابستان دوباره به حالت لخت بر می گردد. اگر سعی کنید با حالت طبیعی موی خود همراه و سازگار شوید و استیل های مناسب آن را انتخاب کنبد ، همیشه موهایی با استیل زیبا و جذاب خواهید داشت و دیگر لزومی ندارد که نگران شرایط آب و هوایی باشید که با آن مواجه خواهید شد.

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا                     مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا

 

اگر رطوبت هوا باعث می شود که موهای شما فر و وز کرده به نظر برسد بهترین مدل مو برای شما مدل لیر (Layer) یا مدل لایه لایه است که در اندازه های متفاوت کوتاه و بلند و در مدلهای فانتزی در سراسر دنیا باب شده است. این مدل مخصوصا برای آنهایی که موهای کم پشت یا نازک دارند مناسب تر است. زیرا باعث می شود که موهایتان پر حجم تر و الیاف مو ها درشت تر به نظر برسند بنابراین از وارفتگی و شل و ول شدن مو حتی در هوای مرطوب تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند.

 

مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا    مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا   مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا     

 

- برای اینکه اثر رطوبت هوا را تا حد ممکن کاهش بدهید همچنین می توانید از فراوردهای آرایش مانند ژل و موس حجم دهنده به اندازه ی لازم ( نه بیش از حد و به مقدار زیاد زیرا نتیجه ی عکس می دهد ) استفاده کنید . همچنین می توانید از اسپری های حجم دهنده ی سبک استفاده کنید و  آنها را فقط در قسمتهای ریشه ی مو بکار ببرید و ساقه های مو را به حال خود رها کنید. همچنین می توانید از حرارت کم سشوار برای حجم دادن به  ریشه های مو استفاده کنید و از آن برای ساقه ها ی مو استفاده نکنید. ابزار ویو نیز به زیبایی موهای وز کرده می افزاید و به مو فرم شکیلی می می دهد .                                       

                             مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا         مواد ثابت کننده حالت و ارایش مو ها فیکس کننده حالت مو ها کنار دریا 

به آنهایی که موهای مجعد و فرفری ضخیم دارند و رطوبت هوا باعث وز بیشتر می شود توصیه می شود در صورت امکان مدل های بلند مو را برای خودشان انتخاب کنند . مدل لیر فانتزی بلند که خورد شدن مو در آن با فاصله های کم و نزدیک به لایه های بلند  ایجاد می شود مدل مناسبی برای این دسته افراد است زیرا سنگینی طول مو باعث صاف شدن حلقه های مو در طول ساقه ی مو بطور طبیعی می شود و از وز کردن بیشتر مو در آب و هوای مرطوب تا حدی جلوگیری می کند و مانع می شود که موها بصورت یک تکه ی ضخیم و خشن به نظر برسند .

- همچنین می توانید از محصولات آرایش و بهداشتی مو که ضد فر می باشد یعنی در مقابل رطوبت هوا ایجاد مقاومت می کنند و بر روی آنها عبارت anti-frizz  یا  humidity-resistant hair care products  درج شده است استفاده کنید . این محصولات حاوی  سلیسیوم (Silicon)هستند و به شما در نگهداری و داشتن موهای شفاف  که در مقابل رطوبت مقاوم شده اند کمک می کند .

بنا براین هرگز اجاره ندهید که گرما و رطوبت مانع شوند که شما همیشه خانمی شیک و باسلیقه و مد روز به نظر برسید.

با انتخاب مناسب پیرایش موی سر ( کوتاهی های مناسب ) و  با توجه به بافت و حالت طبیعی مو و انتخاب مناسب منطبق با حالت طبیعی موی سر ( انواع شنیونها ، میزانپلی ها و براشینگها ) می توانید موهایی باشکوه و جذاب در هر شرایط آب و هوایی داشته باشید.

 

پس بطور خلاصه موارد ذکر شده را دسته بندی می کنیم:

1-      مدل کوتاهی مناسب مانند لیر را انتخاب مب کنیم

2-      در ماههایی که رطوبت هوا زیاد است سعی می کنیم موهای بلند تری داشته باشیم زیرا افزایش وزن مو از فز و وز کردن و پف کردن مو بطور طبیعی تا حد زیادی جلوگیر یمی کند .

3-      از محصولات آرایشی مقاوم در برابر رطوبت و ضد وزی و پف مو استفاده می کنیم.این مواد می تواند از شامپو تا اسپری مو باشد                                     (  humidity-resistant or anti-frizz hair care products)

4-      اگر کم حوصله هستید می توانید موهای خود را دم اسبی یا مدل گوجه ای ( دم خرگوشی ) یا از انواع بافتها که تنوع آن زیاد است استفاده  کنید.

5-      می توانید از روغن نارگیل یا ژلهای بدون الکل استفاده کنید. مقدار کمی از آن را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و در لابلای موهایتان بکشید .  ( از مالیده شدن به ریشه ی مو اجتناب کنید زیرا موها را می خواباند ). برای موهای بلند بسیار مناسب و پاسخگو است.

6-      می توانید از موسهای ضد هیدات در زیر موهایتان استفاده کنید و بر روی موها از یک نوع اسپری ضد رطوبت سبک استفاده کنید.همچنین می توانید بعد از حمام در حالی که هنوز موها نم دار هستند مقدار کمی هیر کاندیشن ( لطفا از نوع خوب و با مارک معروف ) را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و به آرامی آن را بر روی ساقه های مو بکشید. می بینید که به آرامی حلقه ها و وز مو ناپدید می شود و موها فرم صاف به خود می گیرند. مراقب باشید تا هرگز ماده ی نرم کننده ی موی سر به ریشه ی موها نرسد .

7-      اگر واقعا از انجام این امور ناتوان و حوصله ی انجام آن را ندارید می توانید جهت خلاص شدن از فر و وز ناشی از آن نزد یک آرایشگر متخصص بروید . امروزه صاف و فر دائم با مواد بسیار عالی انجام می شود که نتیجه بسیار رضایت بخش است

8-      آخرین پیشنهاد: می توانید از یک روسری مناسب همرنگ لباس و بسیار شیک هنگام خروج از خانه استفاده کنید که بسیار باصرفه است و نیاز شما را از مواد آرایشی کمتر می کند و به چهره ی شما در هر مکانی متنانت و وقار می بخشد


منبع : http://www.mod20.ir/
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 1205
 • کل نظرات : 73
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 3
 • آی پی امروز : 122
 • آی پی دیروز : 142
 • بازدید امروز : 1,095
 • باردید دیروز : 1,613
 • گوگل امروز : 13
 • گوگل دیروز : 20
 • بازدید هفته : 2,708
 • بازدید ماه : 57,406
 • بازدید سال : 306,730
 • بازدید کلی : 2,687,619
 • کدهای اختصاصی