آخرین مطالب

آخرین ارسال های انجمن

اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

نتخاب رنگ

انتخاب رنگ

 

                                        اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

چگونه می توانیم رنگ یک موی تیره را بدون دکلره کردن تا سه درجه روشن تر کنیم؟

اگر رنگ موی طبیعی فردی مشکی بود ، رنگ انتخابی هر چه بود رنگ مصرفی را سه شماره بالاتر انتخاب می کنیم . مثلا اگر پایه ی مو ، مشکی طبیعی باشد و رنگ انتخابی شماره ی چهار ( قهوه ای متوسط ) ،رنگ مصرفی را 7=3+4  پایه ی هفت انتخاب را می کنیم .

توجه : پایه ی رنگ را به ما می دهد ولی تن رنگ را نمی دهد . تن رنگ در صورتی ایجاد می شود که پایه مو مثل اروپایی ها روشن باشد یا موها دکلره شده باشد. (برای اکثر اسیایی ها )

 

ولی اگر موی طبیعی کسی پا یه ی چهار ( قهوه ای متوسط باشد ) و رنگ انتخابی آن پایه ی شش ، ابتدا طبق فرمول بالا 9=3+6  به شکل زیر عمل می کنیم بعد از خود می پرسیم رنگ پایه ی طبیعی فر د (4) چقدر با رنگ مشکی طبیعی فرق دارد  طبق جدول رنگها 2=2- 4 بعد این اختلاف را از 9 کم می کنیم 7=2-9  . بنابراین عد هفت رنگ مصرفی است .

هرچه رنگ موی فرد روشن تر  می شود ، رنگ مصرفی و رنگ انتخابی به هم نزدیک تر  می شوند تا اینکه از پایه ی هفت به بعد دقیقا رنگ مصرفی و رنگ انتخابی یکی می شود .

 

توجه : سه روز قبل و بعد از پریود از رنگ کردن مو اجتناب کنید زیرا آن تناژ زیبا را به ما نمی دهد . مخصوصا در مورد شرابی ها . شرابی در دوران پریود مسی  بدرنگ ایجاد می کند .

  

                                        اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

 

مقدار رنگ و اکسیدان :

در ابتدا حجم و نوع موی مشتری را در نظر می گیریم که به چه میزان مواد بریزیم و چه مقدار اکسیدان و چه نوع اکسیدان باید ترکیب کنیم .

هر تیوب ایگورا 60 میلی گرم است به هم اندازه ی تیوپ رنگ اکسیدان قاطی می کنیم . یعنی هم اندازه ی رنگ اکسیدان مصرف می کنیم . ولی این قانون در مورد رنگها ی کارخانه های مختلف متفاوت است و معمولا بر روی تیوپ ذکر می گردد. این نکته مهم است زیرا اگر اکسیدان به اندازه ی مناسب مصرف نشد مو می سوزد یا قرمزی بد رنگی ایجاد می کند و تناژ خوب نمی دهد.

رنگ را ابتدا قشنگ با فرچه هم بزنید و بعد اکسیدان را اضافه کنید.

اگر بر روی بروشور رنگ به این عبارت برخورد کردید 1:2 یعنی یک تیوپ رنگ با دو برار اکسیدان مخلوط می شود . یا 1:1 یعنی یک تیوپ رنگ با حجم مساوی اکسیدان مخلوط می شود.

 

نحوه ی رنگ کردن موی سر:

اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

  اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

 

از فرق سر تا تیزی هر دو گوش جدا می کنیم و کلیپس می زنیم . در پشت سر هم به اندازه ای که بتوانیم کنترل داشته باشیم ، (هرچه لایه ها نازک تر باشد  دقت رنگ آمیزی بیشتر است ) تکه ای از مو را جدا  کرده و بقیه ی مو را در بالا کلیپس می زنیم .

برای کسی که برای اولین بار می خواهد مو یش را رنگ کند ، ابتدا رنگ را به ساقه ی مو می زنیم و بین 20 تا 30 دقیقه مکث می کنیم . از یک سانت مانده به ریشه ساقه ی مو را رنگ بزنید . بعد از اتمام این زمان ، رنگ ریشه را می زنیم مکث روی ریشه بین 10 تا 15 دقیقه است .

رنگ کردن احتیاج به کلا ندارد . احتیاج به حرارت سشوار ندارد  ولی اگر فضای سالن سرد تر از دمای طبیعی بدن بود و مشتری احساس سرما کرد  می توانیم از کلا و حرارت سسوار از دور استفاده کنیم ( در مواقع خاصی که موی مشتری رنگ باز نمی کند .)

 

برای کسی که می خواهد فقط ریشه را رنگ کند ؟

فقط به ریشه رنگ می زنیم 10 تا 15 دقیقه مکث می کنیم و بعد مو را تا انتهای نوک ساقه و  می کشیم و سپس آبکشی می کنیم.

 

اگر مویی بور خیلی روشن باشد یعنی دکلره شده باشد  ، برای رنگ کردن ریشه ابتدا ریشه ی مو را دکلره می کنیم و بعد رنگ می کنیم .

 

برای کسی که موهایش سفیدی ندارد  یا خیلی کم سفیدی دارد حدودا 20 % ؟

ابتدا از پشت سر شروع به رنگ کردن می کنیم . بعد بغل ها و سپس جلوی سر را . چون جلوی سر حرارت بیشتری دارد.

 

اگر مویی حدود 80% سفیدی داشت باشد؟

اول از جلوی سر شروع به رنگ کردن می کنیم بعد جاهای دیگر را. اگر شقیقه ها سفید بودند اول شقیقه ها را رنگ می کنیم و بعد از پشت سر شروع می کنیم . در کل هر جا که سفیدی بیشتر بود اول آنجا را رنگ می کنیم و بعد جاهای دیگر را.

                   

 

اصول اولیه رنگ کردن مو مقدار رنگ و اکسیدان

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فکر می کنم تقریبا همه چیز رادر مورد رنگ مو توضیح دادم و نکته ای را جا نیانداختم. اگر باز هم موردی به یادم آمد اضافه می کنم .............. دوستدار شما دنیا

 

 

منبع : http://www.mod20.ir/
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش